Şevin Ballıktaş, datadot e-Ticaret analitiği platformu ile firmalara e-ticaret kanallarında veri odaklı aksiyonlar alarak, karlılıklarını artırıyor ve zaman kazanmalarını sağlıyor.

Şevin Ballıktaş, sektördeki anlık veri analizi eksiği olduğunu gördü. Bu durumu bir fırsat bilerek, 10 seneyi aşkın kurumsal kariyerini geride bırakarak yapay zeka tabanlı “Usersdot” şirketini kurmaya karar verdi.

Zaman içinde geliştirdiği “Datadot E-Ticaret Analitiği Platformu” ile sektörde hızla tanınan bir marka haline gelmeyi başardı. Yurtiçi yatırımlar da almaya başlayan Usersdot, 3 yılı aşkın bir süreçte kademeli olarak büyüyerek ekibini 32 kişiye ulaştırdı ve 70’ten fazla müşteri ile iş birliği içerisinde çalışıyor. 

"Aslında girişimci olma gibi bir hedefim yoktu, sadece data ve e-ticaret beni çok heyecanlandırıyordu."

Saatlik büyük veri analizi sağlayan platform ile gerçek zamanlı iç görüler, rakip analizleri ve anlık bildirimler sayesinde e-ticaret, pazarlama ve marka ekipleri gibi birden çok ekibe yönelik detaylı analizler sunarken binlerce ürün sayfasını sürekli olarak tarayarak görünürlük, arama payı, müşteri yorumları gibi performans metriklerini ve önerilerini sunuyor. 

"Hedefimiz Türkiye’nin ikinci yazılım unicorn şirketi olmak"

Türkiye’de elde ettiği tecrübe ve bilgi ile Asya, Ortadoğu ve Avrupa odağındaki büyümeyi hem ekip hem de ürün çerçevesinde güçlendirmeyi hedefleyen Şevin Balliktaş, ürün portföyünü yapay zeka uygulamaları üzerinde genişletmeyi hedefliyor.

Seyyare Sungur

2024 Yılı Türkiye'nin Yöresinde Sürdürülebilir Fark Yaratan Kadın Girişimcisi

Bilge Can

2024 Yılı Türkiye'nin Kadın Sosyal Etki Girişimcisi