3 sene içerisinde 300'den fazla marka ile iş birliği yapan denebunu.com 1,7 milyon üyesine her ay dönüşümlü olarak 50 binden fazla ücretsiz deneme kutusu gönderiyor.

Duygu Akbudak’ın, 8 yıl özel sektörde farklı kademelerde görev yaparken markaları ve ürünleri online bir platformda buluşturmak ve denetmek üzerine bir fikir aklına gelir ve denebunu.com’u kurar.

Denebunu uzun yıllardır geleneksel metodlarla yapılan ve en etkili pazarlama yöntemlerinden biri olan "ürün denetme işini, dijital dünyaya taşıyor.

"Bir ürünü ne kadar sevdiğinizi ya da sevmediğinizi özgürce anlatabiliyorsunuz ve biz noktasından virgülüne dokunmadan tüketicilerin sesinden markalara direkt iletiyoruz."

Özel bir algoritmaya sahip denebunu ile birçok ürünün doğru hedef kitleye ulaşmasını sağlıyor. Aynı zamanda üyelere satın alma eğilimleri olabilecek ürünleri denetiyor ve üyelerin denebunu.com üzerinden paylaştığı ürün yorumlarını birçok e-ticaret web sitesine aktararak işletmeler arası teknolojik çözümler sunuyor.

İlk yatırımını Mayıs 2017’de, ikinci yatırımını ise Eylül 2018’de aldı.

"Türkiye’de başarıya ulaşmış bir iş modelinin Türkiye dışındaki pazarlarda da başarılı olabileceğine çok inanıyorum."

Akbudak, Denebunu'yu 2020'de yurtdışına açmayı hedefliyor. Ürün deneme denildiğinde tüketicilerin; ürün denettirmek denildiğinde de markaların ilk ve tek aklına gelen platform olmak istiyor.

Gülşah Gürkan

2019 Yılı Türkiye'nin Kadın Girişimcisi

Müzeyyen Erakuman

2019 Yılı Türkiye'nin Yöresinde Fark Yaratan Kadın Girişimcisi